kondolencje SMS

Kondolencje SMS – co warto o nich wiedzieć?

Kondolencje SMS to jeden ze sposób na wyrażenie wyrazów współczucia rodzinie i bliskim osoby zmarłej. Często obecność na ceremonii jest utrudniona, np. z powodu miejsca zamieszkania poza granicami danego kraju. Wówczas pozostaje nam kontakt telefoniczny. Wiele osób dzwoni do bliskich, na popularności zyskują też kondolencje SMS.

Kondolencje SMS – czy to dobry pomysł?

Śmierć bliskiej osoby wiąże się z wieloma przykrymi uczuciami takimi jak żal, smutek, rozczarowanie. Wiele osób zastanawia się czy kondolencje SMS to dobry sposób na okazanie współczucia i wsparcia bliskim? Otóż zdania na ten temat są podzielone. Zdecydowanie jest to nowoczesna forma łączenia się w bólu z rodziną osoby zmarłej. Część osób uważa, że oznacza brak szacunku, dla innych jest to mało ingerująca w życie bliskich forma wyrażenia wsparcia. Jeśli decydujemy się na ten sposób złożenia kondolencji, na pewno należy zadbać o jej odpowiednią formę.

Chcesz wysłać kondolencje SMS? Pamiętaj o kilku rzeczach

W internecie znajdziemy wiele wzorów kondolencji SMS, z których możemy skorzystać. Warto jednak dobrze przemyśleć dobór słów, wiele z nich brzmi sztucznie a to z pewnością nie zostanie dobrze odebrane przez bliskich. Zdecydowanie warto napisać kilka szczerych słów od siebie. Zwykle piszemy zwięźle, empatycznie oraz z szacunkiem, tak aby nikogo nie urazić.

Kondolencje SMS powinny być składane, jeśli faktycznie nie mamy możliwości złożenia kondolencji osobiście. Decydują się na nią np. osoby, którym bardzo trudno jest złożyć kondolencje osobiście w trakcie ceremonii czy też podczas rozmowy telefonicznej.

Warto jednak pamiętać, że w przypadku, gdy rodzina zmarłego to przede wszystkim osoby starze, z dużą ostrożnością należy podchodzić do tej formy składania kondolencji.

Zakład pogrzebowy Prestige

Prestige to zakład pogrzebowy Warszawa, który organizuje i obsługuje ceremonie pogrzebowe na terenie Warszawy i okolic. Pracownicy realizują również usługi pogrzebowe takie jak organizacja oprawy muzycznej ceremonii, kwiaty na pogrzeb czy sprzątanie grobów.