DTF

Technologia DTF – autorskie rozwiązanie

Technologia DTF może okazać się bardzo przydatnym rozwiązaniem dla wielu przedsiębiorstw. Zdobienie oraz personalizacja materiałów tekstylnych, takich jak t-shirty staje się coraz bardziej popularne. Unikalna i ozdobiona niestandardowymi wzorami odzież jest coraz częściej poszukiwana przez klientów. Transfer DTF to nowe rozwiązanie na rynku poligraficznym. Sprawdza się ono zarówno, gdy interesuje nas produkcja tekstyliów na skalę przemysłową jak i w znacznie bardziej ograniczonym zakresie. API.PL opracował rozwiązanie w zakresie transferu DTF przy wykorzystaniu plotera DTG marki EPSON.

Technologia DTF

Do wykonywania nadruku na foliach potrzebna jest drukarka Epson SureColor SC-F2100 oraz atrament do DTF. Zadrukowana folia posypywana jest klejem termoaktywnym w proszku. Następnym krokiem jest posypanie nadruku klejem i suszenie w tunelu grzewczym bądź też prasie termotransferowej. Dzięki temu dochodzi do połączenia z tuszem. Po wysuszeniu, produkt jest już gotowy do naniesienia na tkaninę.

Druk DTF – jakie niesie ze sobą korzyści?

Przede wszystkim, korzystanie z tej technologii umożliwia nam pozyskanie wysokiej jakości nadruków. Nie bez znaczenia jest również oszczędność czasu jaka z tym się wiąże. Możemy wykonać wiele kopii w jednym arkuszu – jeden przebieg drukarki umożliwia nam uzyskanie kilku różnych aplikacji. Nie musimy również stosować pre-treatmentu. Korzystanie z technologii DTF pozwala na aplikację nadruków na tekstylia nie tylko bawełniane. Same nadruki cechują się dużą elastycznością i dobrze znoszą rozciąganie.

Stosunek jakości do ceny prezentuje się bardzo atrakcyjne. Stosunkowo dużym kosztem na start jest zakup drukarki Epson. Regularne użytkowanie sprawia , że poniesiony koszt zwraca się w perspektywie akceptowalnej dla małych i średnich firm.