Skuteczna pomoc psychologiczna w Warszawie

Coraz więcej osób boryka się z problemami natury psychologicznej. Przedłużająca się sytuacja epidemiologiczna w Polsce i lockdown odbijają się niekorzystnie na kondycji psychicznej Polaków w różnym wieku. Wielu z nas zaczyna szukać pomocy u profesjonalistów. Warto jednak zadbać o to, aby terapię prowadziły kompetentne osoby z doświadczeniem. Takich właśnie specjalistów znajdziemy w Warszawskim Centrum Psychoterapii Centrum Nowa.

Jakie problemy leczone są w Centrum Nowa?

W skład zespołu Centrum Nowa wchodzą psychoterapeuci, psycholodzy, psychiatrzy, a także trenerzy umiejętności psychospołecznych. Prowadzą oni takie formy pomocy jak psychoterapia indywidualna Warszawa, psychoterapia rodzin, terapia par, psychoterapia online. W Centrum Nowa leczone są takie choroby jak depresja, zaburzenia nerwicowe, choroba afektywna dwubiegunowa czy fobie. Skuteczną pomoc psychoterapeutyczną uzyskują pacjenci zmagający się z różnymi uzależnieniami i zaburzeniami odżywiania oraz zaburzeniami osobowości. Specjaliści pomagają również osobom, które znalazły się w sytuacji kryzysowej i nie potrafią poradzić sobie z problemem lub problemami dotykającymi ich osobiście lub ich rodzinę.

Jakie są dostępne formy psychoterapii?

Kluczowa jest pomoc rodzinie, dlatego terapia par, terapia rodzin oraz dzieci i młodzieży leży w centrum działalności placówki. Specjaliści z Centrum Nowa prowadzą również psychoterapię indywidualną, dla tych osób, którym zależy na uczestniczeniu w spotkaniach jeden na jeden z psychoterapeutą. Prowadzona jest również psychoterapia online. Daje ona wiele możliwości, zwłaszcza tym z nas, którzy z różnych względów mają problem z wzięciem udziału w tradycyjnej formie psychoterapii. Dobrze sprawdza się ona w przypadku osób często podróżujących, takich którzy mają ograniczony dostęp do specjalistów w miejscu zamieszkania, a także dla osób, które cenią sobie prywatność i elastyczność.

Czy w placówce organizowany jest trening umiejętności społecznych?

Tak, trening umiejętności społecznych to ważna część oferty Centrum Nowa. Zajęcia mają na celu pomoc dzieciom oraz nastolatkom w rozwijaniu kompetencji społecznych, dzięki którym łatwiej im funkcjonować w grupie rówieśniczej i w społeczeństwie. Trening umiejętności społecznych przeznaczony  jest przede wszystkim dla osób, które mają problemy z kontrolowaniem własnych emocji raz zachowań. Dzięki udziałowi w terapii zachowania niepożądane mogą zostać zastąpione takimi, które są akceptowane przez innych. Osoby mające problemy z koncentracją, uczeniem się również skorzystają na udziale w TUSie. Ponadto, jest to jedna z metod pomocy dzieciom z zespołem Aspergera i ADHD.