Apartamenty przy Parku Szczytnickim

Park Szczytnicki we Wrocławiu – zielone serce miasta

Wrocław to miasto pełne historii, kultury i pięknych miejsc, które warto odwiedzić. Jednym z nich, będącym prawdziwą perełką i oazą zieleni w samym sercu miasta, jest Park Szczytnicki. To miejsce, które przez cały rok tętni życiem, oferując mieszkańcom i turystom przestrzeń do relaksu, aktywnego wypoczynku i kontaktu z naturą.

Krótka historia Parku Szczytnickiego

Park Szczytnicki został założony w XVIII wieku i przez wieki był rozbudowywany i przekształcany. Jego obecne oblicze to wynik prac prowadzonych w XIX wieku, kiedy to park został zaaranżowany w stylu angielskiego ogrodu krajobrazowego. Rozciąga się na obszarze około 100 hektarów, co czyni go jednym z największych parków miejskich w Polsce.

Jakie atrakcje ma do zaoferowania Park Szczytnicki?

Na uwagę zasługuje z pewnością Japoński Ogród – Utworzony na początku XX wieku z okazji Wystawy Światowej. To miejsce magiczne, w którym dominuje kultura i sztuka Kraju Kwitnącej Wiśni. Mostki, staw z kolorowymi karpiami, pagody i roślinność charakterystyczna dla Japonii czynią ten zakątek parku niezwykle malowniczym.

Dużą popularnością cieszy się fontanna multimedialna. Przez ciepłe miesiące, zwłaszcza wieczorami, można podziwiać niesamowite pokazy wodne, świetlne i muzyczne.

Pergola zbudowana również na potrzeby Wystawy Światowej jest imponującą konstrukcją, której główną atrakcją jest kryjąca się w jej cieniu fontanna multimedialna.

W parku znajdziemy różnorodne stawy oraz meandrujące cieki wodne, które stanowią idealne miejsce dla wielu gatunków ptaków i małych zwierząt. Aleje i ścieżki przeznaczone są zarówno dla spacerowiczów, jak i biegaczy czy rowerzystów. Pozwalają one na aktywny wypoczynek wśród zieleni.

Dlaczego warto odwiedzić Park Szczytnicki?

Park Szczytnicki to miejsce, które łączy w sobie historię z nowoczesnością. To doskonałe miejsce na spacer, piknik, spotkanie z przyjaciółmi czy po prostu chwilę wytchnienia od miejskiego zgiełku. Bliskość natury, różnorodność flory i fauny oraz zadbane alejki i miejsca do wypoczynku przyciągają do parku zarówno mieszkańców Wrocławia, jak i turystów.

Dla miłośników historii i architektury park oferuje wiele cennych zabytków i obiektów. Dla tych, którzy szukają relaksu – malownicze zakątki, stawy i kąpieliska. Dla aktywnych – doskonale przygotowane ścieżki do biegania czy jazdy na rowerze.

Apartamenty Wrocław

Tuż obok Parku Szczytnickiego realizowana jest inwestycja firmy deweloperskiej RealCo. Przewidywany termin budowy wyznaczony jest na czwarty kwartał 2024 roku. Inwestycja obejmuje 133 mieszkania na sprzedaż Wrocław o zróżnicowanej powierzchni (41-126m2), które rozmieszczone będą w obrębie 10 budynków o niskiej zabudowie.