operacja zaćmy w Czechach

Myślisz o operacji zaćmy w Czechach? Dowiedz się więcej!

Kwalifikacja pacjenta do operacji zaćmy w Polsce jest długim procesem. Często też musimy poczekać na sam zabieg kilka miesięcy. Leczenie zaćmy jest jednak realizowane tuż przy naszej granicy, w Czechach. Jako obywatele Unii Europejskiej mamy prawo skorzystać z takiej możliwości. Koszty leczenia są refundowane przez NFZ.

Leczenie zaćmy poza Polską

Zgodnie z unijną dyrektywą o transgranicznej opiece medycznej możemy skorzystać z leczenia poza granicami naszego kraju. Kiedy? Jeśli w Polsce do danego zabiegu są kolejki możemy skorzystać z leczenia w dowolnym kraju Unii Europejskiej. Co ważne, za leczenie otrzymamy zwrot kosztów. Oznacza to, że NFZ pokrywa koszty leczenia. Leczenie katarakty w Polsce trwa. Już na wizytę kwalifikacyjną w wielu miejscach musimy czekać. W związku z tym, warto mieć świadomość, że zaćma może być usunięta poza granicami, np. w Czechach. W przygranicznych klinikach operacje wykonywane są szybko. Pacjenci dowożeni są na miejsca, zaś po zabiegu transportowani do własnego domu. Na taką opcję decydują się nie tylko województw graniczących z Czechami, ale również z miast takich jak Warszawa, Łódź a nawet Szczecin.

Jak możemy zoperować zaćmę w Czechach?

Firmy takie jak np. Europejska Grupa Medyczna zajmuje się organizacją operacji zaćmy w Czechach. Z jej oferty mogą skorzystać polscy obywatele, bez znaczenia jest ich miejsce zamieszkania. Osoby chętne do skorzystania z oferty powinny skontaktować się z konsultantem mailowo lub telefonicznie. Poznają wówczas szczegóły oferty i mogą umówić się na wstępne konsultacje z lekarzem. Lekarz zaproponuje rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb danej osoby.

Zanim wykonany zostanie zabieg, pacjenci odbywają konsultację przedzabiegową. Może ona być zrealizowana w Polsce. Podczas wizyty dobierane są soczewki i ustalany termin zabiegu. Pacjenci mogą zdecydować się na pakiet podstawowy lub za niewielką dopłatą, na pakiet rozszerzony z nowocześniejszą soczewką.

Transport busem ma miejsce w dniu zabiegu. Pacjentowi może towarzyszyć bliska osoba. Pacjenci mogą również dojechać do kliniki we własnym zakresie.