zawodowy kurs podologiczny

Kursy podologiczne w Warszawie

Podologia to dziedzina, która koncentruje się na stopach i zabiegach, które w ich obrębie możemy wykonać. Są to zarówno zabiegi profilaktyczne, rehabilitacyjne jak i typowo lecznicze. Podolog to specjalista w zakresie leczenia chorób stóp. Można nim zostać studiując na uczelni lub kończąc z wynikiem pozytywnym kurs podologiczny. Victoria Derm w Warszawie to centrum szkoleń, które realizuje m.in. liczne kursy podologiczne, w tym zawodowy kurs podologiczny pozwalający zdobyć gruntowną wiedzę z zakresu pracy podologa i różnych zabiegów jakie wykonuje w ciągu swojej praktyki.

Zawodowy kurs podologiczny w Warszawie

Zawodowy kurs podologiczny został stworzony z myślą o osobach, którym zależy na zdobyciu wiedzy,  nowych umiejętności i rozpoczęciu pracy w zawodzie podologa. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów z wieloletnią praktyką. Wszystkie zabiegi wchodzące w zakres kursu są omawiane, prezentowane przez prowadzących a następnie ćwiczone przez kursantów. 80% czasu szkoleniowego poświęcona jest na praktyczne ćwiczenia na modelkach. Organizatorzy zapewniają wszelkie kosmetyki, preparaty, sprzęt i materiały. Do tego, zajęcia odbywają się w niewielkich kilkuosobowych grupach. Kurs kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym. Niektóre z zagadnień omawianych i ćwiczonych podczas kursu to: elektrokoagulacja, lampa Wooda, praca dłutem i skalpelem, wady stóp, pielęgnacja ran, opracowywanie pękających pięt. Kursanci poznają różne rodzaje klamer i uczą się je prawidłowo zakładać.

Szeroka gama kursów podologicznych

Victoria Derm oprócz zawodowego kursu kosmetycznego prowadzi wiele innych szkoleń podologicznych. Osoby, którym zależy na zdobyciu wiedzy w krótszym, ale bardzo intensywnym czasie mogą zdecydować się na zawodowy kurs podologiczny w pigułce. Ponadto, w ofercie znajdziemy kursy poświecone różnym klamrom, w tym klamrom tytanowym, Frazera, Onyclip, Combiped oraz B/S Quick. Dostępny jest kurs elektrokoagulacji, podczas kursanci zapoznają się z metodą usuwania zmian skórnych przy pomocy prądu elektrycznego. Kurs terapia brodawek czy usuwanie modzeli i odcisków pozwoli nabyć cenne umiejętności leczenia tych dość często występujących zmian. Podczas kursu rekonstrukcja paznokci uczestnicy zdobędą umiejętność wykonania rekonstrukcji paznokcia, wskazania oraz przeciwwskazania. Kurs opracowywanie pękających pięt oraz wrastających pięt da kursantom możliwość zapoznania się z jednymi z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach podologicznych.

Interesuje Cię kurs kosmetyczny a może kurs z zakresu medycyny estetycznej? Victoria Derm w Warszawie ma w swojej ofercie szeroki asortyment kursów prowadzonych na najwyższym poziomie.

Może Cię również zainteresować:

Zawodowy kurs podologiczny w Warszawie